ייעוץ לימודים לוח זמנים רכבת ישראל הוספה למועדפים
לימודים

בחר קטגוריה:

  לימודים  :  לימודים בישראל


לימודים בישראל הפכו זה מכבר לדבר מובן מאליו שעושים אחרי הצבא. חלק עושים זאת מיד לאחר הצבא וחלק אחר מעדיף להתאורר מעט כשנה או יותר ואז לחפש תחום לימודים מתאים ומוסד לימודים בו ירצו לבלות את שלוש השנים הבאות.


ציבור הלומדים בישראל מורכב יותר מהנאמר לעיל, משום שיש גם את הציבור הערבי אשר כבר בגיל 18 מתדפק על דלתות האקדמיה, כאשר באוניברסיטאות יש להם שריון מקומות לבני מיעוטים, מה שמבטיח את עתידם האקדמי לעומת צעירים ישראלים יהודים.


ציבור נוסף שמצליח להגיע מוקדם במירוץ אל התואר אלה הן הבנות הדתיות אשר אינן מתגייסות ופונות ברובן הגדול ללימודים, וגם הן עושות זאת כבר לאחר סיום לימודי התיכון ובכך מרוויחות ופותחות פער עצום לעומת הגברים מאותו מגזר אשר משרתים בצבא. וגם לעומת כלל הבנות המתגייסות לצבא.


רצה הגורל ורצתה הממשלה, כל הממשלות בעבר וגם הנוכחית, שתהיה אפליה בנושא לימודים בין הצעירים מהמגזרים השונים במדינה.


והמופלים לרעה הם דוקא אלה המשרתים בצבא ותורמים למדינה.


מדוע אין באוניברסיטאות שיריון למשרתי קבע, ליוצאי יחידות קרביות וכדומה? או בכלל למי ששירת בצבא? או לחילופין מדוע לא לבטל את נושא שיריון המקומות כדי לאפשר התמודדות שווה לצעירים שסיימו צבא?


כאמור, לימודים בישראל הינם דבר מורכב ולא פשוט.


 


נראה שבישראל 2015 לא טוב להיות צעיר ממוצע, אלא עדיףפ להשתייך לאחת מקבוצות הקיצון, היות וקבוצות אלה מקבלות את התמיכה הממשלתית בגיבוי ציבורי, וכל זאת על גבו של הרוב הדומם.


 


 


  


  


יעוץ לימודים
שם מלא:
עיר:
אימייל:
טלפון:
-
מאשר/ת תנאי השימוש

דמי אבטלה
המוסד לביטוח לאומי
בתי ספר לפסיכומטרי
  הוסף למועדפים  |  תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות  |  כתוב לנו  |  פרסום לימודים  |  קישורים מומלצים  |  limudim-index in Google  בניית אתרים pgn.co.il
 כל הזכויות שמורות: לימודים אינדקס / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ Copyright © 2005   www.limudim-index.co.il   All rights reserved